Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Zagrożenie dirofilariozą

Za przyjściem zimnego okresu w roku czyli myślimy o zimie mało kto czeka z niecierpliwością, no może zwolennicy nart czy innych sportów związanych z zimą. Za to lato jest wyczekiwane przez większość z nas. Okres ciepły, przyjemny, czas wakacji, urlopów. Można stwierdzić że to sielanka. Niestety nie do końca. Jest coś co szczególnie w miejscach usytuowanych blisko zbiorników wodnych nie daje nam niekiedy spokoju. Niby takie maleństwa a umieją tak popsuć nam nawet najlepsze chwile w czasie letniego wypoczynku. Chodzi o małe kąsające owady czyli komary.


Do niedawna komary nie czyniły właściwie żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia. Po ugryzieniu tego owada pozostało swędzące miejsce, które to przez jakiś czas przypominało nam ugryzienie bo drapaliśmy się w tym miejscu. Od jakiegoś czasu niestety komary są roznosicielami pasożytów z gatunku nicieni, które są odpowiedzialne za powstanie choroby zwanej dirofilariozą. Choroba ta objawia się symptomami podobnymi do przeziębienia: gorączka, senność, brak apetytu. Po jakimś czasie od ukąszenia komara pod skórą zauważamy niewielki guzek w którym znajduje się przyczyna powstania dirofilariozy – nicień z gatunku filaria immitis.

Dirofilarioza to choroba na którą do tej pory właściwie chorowały tylko zwierzęta i to w ciepłych krajach. Chorobę tą we wstępnym stadium u ludzi leczy się przez usunięcie zabiegiem chirurgicznym larwy nicienia. Aby uchronić się przed zarażeniem dirofilariozą najlepiej nie dopuszczać do ukąszenia przez komary. Jest wiele metod zabezpieczających nas przed natrętnymi komarami. Pierwszą sprawą jest przed wyjściem na spacer np. do lasu jeżeli tylko pogoda na to pozwoli ? ubrać długie spodnie i bluzkę z długim rękawem. Można nasmarować odkryte części ciała preparatem przeciw ukąszeniom komarów.

Jest wiele naturalnych środków przeciw komarom. Jedną z nich jest pozostawienie w pomieszczeniu na talerzu pokrojonej cebuli. Komary w tym pomieszczeniu mamy z głowy, wyniosą się. Można też posmarować się cebulą przed wyjściem na zewnątrz, to dla bardziej odważnych. Używanie kadzidełek także odstrasza owady. Dobrym sposobem, który to od lat stosowały nasze prababki jest zrobienie środka przeciw komarom z octu i liści orzecha włoskiego.