Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Weryfikacja klientów banków

Jakie metody weryfikacji oferują banki dla osób chętnych założenia konta online ?

Weryfikacja klientów banków

 

Banki coraz chętniej udostępniają klientom, którzy chcą otworzyć u nich promocyjny rachunek bankowy kolejne sposoby, które mają na celu ułatwienie tego procesu. Nie jesteśmy już zmuszeni do zakładania konta w tradycyjny sposób w lokalnej placówce. Aktualnie np. umowę ROR jesteśmy w stanie podpisać nie tylko w oddziale banku, ale i u kuriera. Oprócz weryfikacji u kuriera mamy też inne możliwości takie jak:

  • Metoda weryfikacji selfie – Polega ona na tym, że podczas procedury odpowiedzialnej za otwieranie naszego konta w banku jesteśmy zmuszeni do zrobienia zdjęcia swojej twarzy oraz dokumentu tożsamości (często pod różnymi kontami). Cała procedura zazwyczaj przebiega przez aplikację banku, w którym otwieramy nasz rachunek. Najczęściej w trakcie tego etapu weryfikujemy nasz numer telefonu przez wpisanie kodu SMS. Banki które mamy możliwość weryfikacji za pomocą twarzy to np. Credit Agricole czy Bank Pekao.
  • Metoda wideo weryfikacji – Jest ona bardzo podobna do powyższej weryfikacji, tylko tym razem, zamiast robić zdjęcie, łączymy się z konsultantem z banku. W trakcie tej weryfikacji osoba weryfikująca nas prosi o ukazanie naszej twarzy i przedstawienie dokumentu tożsamości do naszej kamerki w telefonie.
  • Metoda przelewu weryfikacyjnego – Cała operacja polega na przelewie z naszego wcześniejszego aktywnego rachunku bankowego na numer nowo otwieranego konta. Zazwyczaj kwotą takiego przelewu jest bardzo mała i oscyluje w granicach 1 zł- 10 zł. Pieniądze są oczywiście nadal nasze i nic nie tracimy. Najważniejsze jest, aby dane z konta, z którego przesyłamy pieniądze zgadzały się. Takie dane jak miejsce zamieszkania muszą być zgodne i jeśli przykładowo przeprowadziliśmy się toteż wymagane będzie od nas aktualizacja naszych danych w banku z którego weryfikujemy nasz nowe konto. Czasami banki wymagają dołączenie do zdjęcia bądź skanu naszego dokumentu tożsamości. Bankami, które umożliwiają nam taką weryfikację to np. Idea Banku, Alior Banku czy ING Banku Śląskim.

W dalszym ciągu większość banków umożliwia otwarcie rachunku bankowego z pomocą kuriera.

Na czym polega rejestracja w banku za pomocą kuriera ?

Po wypełnieniu formularza bank przekazuje nasz wniosek do kuriera, który na nasz adres dostarcza dokumenty do podpisania. Zanim nam je przekaże, musimy potwierdzić swoją tożsamość przez przekazanie dowodu osobistego, które musi porównać z tym w formularzu. Po podpisaniu umowy kurier dostarcza ją do placówki banku, a bank aktywuje ROR. Cała operacja powinna zająć kilka dni. W niektórych bankach będziemy zobowiązani do przekazania kurierowi kserokopii naszego dowodu osobistego lub wykonanie tej czynności w momencie składania wniosku online.