Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Wartościowa nalewka z bursztynu

Czasami można się spotkać z nazwą złoto Bałtyku. Bursztyn nazywamy również amber lyb jantar. Znanych jest ponad 60 odmian. Bursztyn to kopalniana żywica przeważnie drzew iglastych. Przeważnie występuje pod ziemią na głębokości nawet kilkunastu metrów. Wielkość od bardzo niewielkich do kilkucentymetrowych. Te okazalsze mają nawet 2 cm i służą do produkcji ozdób i przedmiotów użytkowych.

U nas w kraju najbardziej znane złoża, z których mamy ten cenny surowiec to okolice Słupska i Gdańska. Największe zlokalizowane złoża bursztynu znajdują się k/Kaliningradu – szacowana wielkość 90 % eksploatowanych złóż. Jest fascynujący, tajemniczy i magiczny. Ma dobroczynne właściwości. Jego wartości lecznicze znane były już w starożytności. Emanuje pozytywną energię za sprawą jonów ujemnych.

W leczeniu domowym najbardziej przydatny jest bursztyn drobny. Można go nabyć w miejscowościach nadmorskich na targu, bazarze czy na ulicy. Z bursztynu robi się doskonałe lecznicze nalewki. Jeden surowiec można wykorzystać nawet trzy razy, pamiętając aby rozbić go przed następnym zalaniem. Ma to na celu uzyskanie nowych powierzchni.

Przyrządzenie nalewki

W naszej apteczce domowej dobrze byłoby posiadać dwa stężenie nalewek słabszą i mocniejszą. Ta pierwsza będzie służyła do użytku zewnętrznego. Do dużego słoika wsypujemy 100 g drobnego bursztynu i wlewamy 0.5 litra czystego spirytusu. Słoik dobrze zakręcamy i kładziemy w ciemnym miejscu, co jakiś czas wstrząsając zawartością. Po 2 tygodniach nalewka jest przydatna do użycia. Można ją zlać lub trzymać razem z bursztynem, wtedy z czasem jej stężenie wzrośnie. Tak zrobioną nalewką smarujemy się podczas grypy, przeziębień, gorączce, bólach głowy, przy bólach reumatycznych i bólach stawowych.

Mocniejsza nalewka do picia powinna być przygotowana trochę inaczej. Do słoika kładziemy bursztyn, zalewamy spirytusem ale tylko do wysokości zawartości słoika lub trochę powyżej. Odkładamy na okres 2 tygodni, wstrząsając słoikiem od czasu do czasu. Przyrządzona nalewka pomaga w takich chorobach jak: lamblioza, przeziębienia, grypa, gronkowiec, bakterie w moczu, choroby nerek, biegunka, wrzody żołądka, zatrucia pokarmowe, owsiki i robaczyca, półpasiec, wszelkie infekcje bakteryjne, zapalenie oskrzeli, nadczynność tarczycy

Podczas nalewką bursztynową przeważnie stosujemy 30 kropli nalewki 3 razy dziennie wlewając do ¼ szklanki wody. Leczenie trwa 2 tygodnie. Dzieci 8 – 12 letnie powinny dawkę mieć zmniejszoną do 15 kropli. Jeśli leczenie nie daje pozytywnych rezultatów to można ją powtórzyć, ale po 2 tygodniowej przerwie.