Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Wałkowanie Ameryki – Marek Wałkuski

Ameryka widziana przez korespondenta Programu III

Jedno z supermocarstw czy olbrzym na glinianych słupach? Ostoja wolności czy dżungla, gdzie ludzie sami wymierzają sprawiedliwość? Azyl dla imigrantów czy miejsce, gdzie przybywający z innych krajów są ludźmi gorszej kategorii? Neutralny światopoglądowo kraj czy państwo fanatyków religijnych? Jak naprawdę jest w USA? I jacy są jego obywatele? Mądrzy, życzliwi, otwarci, bezpośredni i patrzący optymistycznie na świat? A może są nieukami, zarozumiali, ograniczeni, nietolerancyjni i aroganccy? Otwarci na wszystko czy zaściankowi? Pewni siebie z kompleksami?

Dostajesz czytelniku do ręki publikację Marka Wałkuskiego, dziennikarza radiowej Trójki i długoletniego korespondenta w USA. W specyficzny dla siebie, dowcipny i przenikliwy sposób autor pisze o życiu w Ameryce i specyfice tego dużego kraju, z jego ogromn powierzchnią, liczbą obywateli, różnorodnością kulturową, kontrastami społecznymi i wyzwaniami, jakie Ameryka stawia przed imigrantami z Europy.

Zamiast prostego krytykowania USA Marek Wałkuski stara się, aby czytelnik zrozumiał Amerykę. Pisze bardzo ciekawie, ale nie ogranicza się do samych ciekawostek. Przełamuje stereotypy na temat Amerykanów i ich kraju. Spogląda na USA z życzliwością i nie wierzy w ogłaszany przez wielu „mędrców” schyłek Ameryki. Koniecznie musisz mieć tą książkę.