Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Usuwanie z organizmu szkodliwych substancji

O tym, że powinniśmy swoje organizmy raz na jakiś czas poddać oczyszczaniu przez np. głodówkę czy post wspominają dawne wschodnie filozofie. Również w każdej większej religii mowa jest o pozytywnym działaniu postu. Oczyszczanie organizmu jest najstarszym sposobem leczenia ciała jakie znają ludzie. Leczenie głodówkami stosowane były od bardzo dawna. Jak medycyna i razem z nią przemysł farmaceutyczny zaczął się rozwijać na dużą skalę to lecznicze głodówki odeszły w zapomnienie.

Obecnie przypomniano sobie o tych zbawiennych niekiedy sposobach na powrót do zdrowia i dobrego samopoczucia. Przebieg naszego życia jest wysoce nieodpowiedni z potrzebami jakie ma nasz organizm. Spożywane pożywienie jest niezdrowe, wysoce przetworzone. Powinniśmy natomiast nasze posiłki przygotowywać ze świeżych produktów. Szybkie życie lub lenistwo jest powodem tego, że zamiast przygotować zupę ze świeżych warzyw to zalewamy torebkową zupę, która najczęściej składa się tylko ze związków chemicznych nie zawsze korzystnych dla naszego zdrowia.


W naszym jedzeniu jest bardzo mało lub wcale mleka i przetworów mlecznych. Praktycznie w ogóle nie spożywamy kiszonych warzyw. Są to produkty, które dostarczają naszemu organizmowi pałeczki kwasu mlekowego, dobroczynnie wpływających na florę jelit i cały nasz organizm. Jedzenie wprowadzane do organizmu jest w ilości za dużej, niż potrzeby organizmu. Takie nasze zachowanie wpływa bardzo negatywnie na funkcjonowanie naszego organizmu.

Na proces wydalania przyczynia się praca wielu organów. Wątroba przez skomplikowane procesy chemiczne zamienia wiele substancji trujących w niegroźne. Gazowe wytwory metabolizmu są usuwane z powietrzem przez płuca. Jelita wydalają część balastu razem z kałem. Także skóra uczestniczy w ciągłym odtruwaniu, wydzielając pot, a wraz z nim substancje szkodliwe. Swoje funkcje wypełniają także nerki i układ moczowy. Pomimo właściwego funkcjonujących układów wydalania w organizmie zawsze pozostają trujące pozostałości przemiany materii, ponieważ w komórkach brakuje dostatecznej ilości tlenu. Ponadto w miarę upływu lat wszystkie tkanki, organy oraz układy wewnętrzne naszego organizmu zużywają się, słabiej pracują, a muszą się przecież regenerować. By ten proces zachodził należycie, niezbędne jest, z jednej strony, oczyszczanie z toksyn, z drugiej ? dostawa właściwych substancji odżywczych.

Pierwszym objawem zanieczyszczenia organizmu jest stan chronicznego przemęczenia, pomimo nawet wystarczającej ilości snu. Drugim – bóle głowy, stawów. Później zaczyna nam dokuczać alergia, występują kamienie wątrobowe i nerkowe, torbiele, guzy, nadwaga. Na twarzy i całym ciele pojawiają się zwisające brodawki, wypryski ropne, swędzące plamy i inne dolegliwości skórne, obrzęk oczu. Przy silnym zatruciu uszkodzeniu może ulec nawet układ nerwowy oraz mózg. Kuracja oczyszczająca to wielka ulga dla całego organizmu. Dobrze jest gdy jest stosowana przynajmniej 2 razy w roku, głownie wtedy gdy prowadzimy siedzący tryb życia. Żołądek, wątroba, trzustka, woreczek żółciowy mogą odpocząć, a okrężnica wydalić cały stolec ze złogami, które latami odkładały się na ściankach jelita grubego i w których zachodziły procesy gnilne, szkodząc organizmowi.

Bardzo dobrą metodą oczyszczania są głodówki. Podczas leczenia organizm, pozbawiony dostawy jedzenia, zaczyna pobierać z własnych tkanek substancje potrzebne do pracy, przy czym odbywa się to w odpowiedniej kolejności: początkowo są zużywane komórki zwyrodniałe, złogi, które są jedną z przyczyn starzenia się organizmu, następnie zapasy tłuszczowe.

Źródło: Jadwiga Górnicka – Na zdrowie – Porady dr Górnickiej