Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Stan zapalny pęcherza moczowego

Do infekcji dróg moczowych dochodzi wtedy, gdy rozprzestrzeni się bakteria escherichia coli, która przebywa w jelicie będąc tam niegroźną. Staje się problemem wtedy, gdy przedostanie się do pęcherza moczowego. W konsekwencji przenika do pęcherza moczowego i w nim się rozmnaża, wywołując stan zapalny pęcherza.

Wszelkie infekcje dróg moczowych najczęściej leczymy stosując antybiotyk. Bardzo często takie leczenie nie przynosi pozytywnego rezultatu, ponieważ czasami bakterie znajdują się bardzo głęboko w śluzówce pęcherza i niestety stają się odporne na leczenie antybiotykiem. W takich przypadkach można zastosować kurację łagodnymi środkami naturalnymi.


Od jakiegoś czasu modne stały się kuracje żurawinami. Jagody te zawierają proantocyjaniny, które zapobiegają rozmnażaniu bakterii oraz zapobiegają osadzanie się na ściankach przewodów moczowych i pęcherza. Żurawina posiada dużą ilość witaminy C, która potęguje odporność organizmu. Z tego względu żurawinę powinniśmy spożywać leczniczo i profilaktycznie, szczególnie osoby ze skłonnościami do infekcji dróg moczowych. Żurawinę możemy przyjmować w postaci soku lub herbaty, które można kupić w punktach ze zdrową żywnością.

Żurawiny nie tylko są skuteczne w kuracji zapalenia dróg moczowych. Niszczą również bakterie helicobacter pylori, które są przyczyną powstawania wrzodów żołądka. Zapobiegają też chorobom dziąseł i przyzębia, niszcząc nadmiar drobnoustrojów w ustach. Żurawiny posiadają dość znaczną ilość flawonoidów, podobnie jak czerwone wino. Związki te zmniejszają ryzyko powstawania zakrzepów, rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałają miażdżycy.

Źródło: Poradnik uzdrawiacza ? Walenty Nabiał