Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Różne rodzaje podestów ruchomych

Podnośnik Nożycowy Spalinowy

Podnośnik Nożycowy Spalinowy

Plac budowy to nie tylko koparka, betoniarka i taczki. To także różnego rodzaju zwyżki – podnośniki czy dźwigi. Bez nich jakakolwiek praca na wysokości byłaby wręcz niemożliwa.

Jednak nie wystarczy kupić lub wynająć pierwszego lepszego podnośnika. Są różne ich rodzaje – każdy tworzony z myślą o innego rodzaju pracach. Warto też tutaj wspomnieć, że szeroko rozumiane tzw. podesty ruchome są wykorzystywane także w magazynach czy pracach serwisowych.

Podnośniki w ogólnym rozumieniu można dzielić pod wieloma kątami:

  • Patrząc pod kątem platformy roboczej – koszowe i platformowe.
  • Zwracając uwagę na sposób podnoszenia – nożycowe i teleskopowo-przegubowe.
  • Myśląc o napędzie – spalinowe i elektryczne.

Należy przy tej okazji nadmienić, że niektóre rodzaje są ze sobą mylone – np. podnośniki koszowe często są utożsamiane z przegubowo-teleskopowymi. Owszem, w pewnym uproszczeniu jest to racja. Jednak nie można nigdy używać to w 100% za dokładnie to samo. Podnośnik z systemem teleskopów i przegubów ma ograniczoną nośność, więc wymusza to użycie małego kosza, zamiast dużej platformy. Ot, cała tajemnica. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz na blogu o podestach ruchomych.

W każdej sytuacji potrzebny jest inny podnośnik. Przed zaopatrzeniem się w podest ruchomy, trzeba zastanowić nad paroma kwestiami, np.:

  • Gdzie będą się prace odbywać – na zewnątrz czy w środku.
  • Jak wysoko trzeba się będzie podnieść.
  • Czy podłoże jest płaskie czy nierówne i z przeszkodami.

To wszystko determinuje rodzaj i model maszyny.

Na początku, po przeczytaniu powyższego, można mieć mały mętlik w głowie – który podnośnik wybrać i czym dokładnie się one różnią. Jednak wbrew pozorom to łatwe, wystarczy tylko chwilę w spokoju wszystko przeanalizować samodzielnie.

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj: Podesty ruchome.

Foto: https://www.aaherkules.pl/