Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Robaczyce

Robaczyca czyli helmintoza powodowana jest przez pasożyty: obleńce i płazińce. Pierwsze z nich to robaki obłe, drugie robaki płaskie. Jest to choroba pasożytnicza, diagnozowana często przypadkowo podczas rutynowych badań. Do zakażenia dochodzi głównie poprzez nieprzestrzeganie higieny osobistej oraz spożywając żywność ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

Do najczęstszych objawów robaczyc zaliczyć można mały lub za duży apetyt, preferowanie niektórych potraw np.: kwaśnych lub słodkich. Innymi dolegliwościami robaczyc są nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcia lub biegunka. Chory na robaczyce chudnie, jest blada i ma sińce pod oczami, podczas spania zgrzyta zębami.

Po wystąpieniu objawów wymienionych powyżej lekarz zleca wykonanie badań a do nich należą: morfologia krwi, badanie kału, badanie treści dwunastniczej żółci. Prócz Zakażonego badaniom powinni się poddać pozostali domownicy mieszkający razem z chorym, a po stwierdzeniu choroby powinni także poddać się leczeniu.

Do robaczyc zaliczamy tasiemczyce, owsice, glistnice. W celu wyleczenia choroby medycyna klasyczna stosuje leki przeciwpasożytnicze. Można też z powodzeniem stosować zioła, mieszanki ziołowe oraz warzywa i owoce. Jest wiele skutecznych metod medycyny ludowej leczenia robaczyc. Lecząc owsicę powinno się z diety wyeliminować cukier i wyroby zawierające go w swoim składzie.

Aby nie doszło do zakażenia pasożytami trzeba dbać o higieną osobistą przede wszystkim myć ręce przed jedzeniem i po wyjściu z wc. Nie należy jeść surowego mięsa wieprzowego, wołowego czy dziczyzny. Nie zalecana jest także niedowędzona kiełbasa. Wodę i mleko pijemy zawsze przegotowane. Nasze paznokcie muszą być krótko przycięte.

Źródło: Poradnik uzdrawiacza – Paweł Glugla