Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Ranking stron internetowych

Własna strona internetowa jest marzeniem wielu ludzi. Jeśli chodzi o wykonanie strony, umieszczenie na serwerze sprawa wydaje się nieskomplikowana. Niby wszystko zrobione jak powinno, ale czegoś tutaj brakuje. Postawić stronę i wrzucić na serwer to jednak nie wszystko. To tak jakby w środku lasu wybudować bar lub jakiś punkt usługowy, nikt przecież nie dowie się o jego istnieniu. Potrzeba tutaj czegoś co by sprawiło, że o naszym punkcie zaczną dowiadywać się potencjalni klienci.

Podobnie jest w Internecie. Musimy naszą stronę WWW wypozycjonować w wyszukiwarkach. Na czym polega pozycjonowanie? Chodzi o to, żeby nasz serwis pokazywał się w wynikach wyszukiwania np.: w Google.

Pozycjonowanie strony można i nawet trzeba robić na wiele sposobów. Zajmują się tym wyspecjalizowane firmy pozycjonujące serwisy internetowe. Jednak to kosztuje, czasami nie mało. My natomiast możemy zacząć pozycjonować naszą stronę umieszczając wpisy w bezpłatnych katalogach stron. Katalogi takie najczęściej nie pobierają za to żadnych pieniędzy. Czasami zdarza się, że zaistnieje potrzeba umieszczenia linku zwrotnego na naszej tej lub innej stronie.

I to w zasadzie wszystko. Operacji takich z umieszczeniem wpisów z linkiem do naszej strony WWW wykonujemy więcej. Teoretycznie im więcej, tym lepiej. Darmowe katalogi z rankingiem stron internetowych to bardzo dobre narzędzie seo, by nasza strona była widoczna w wyszukiwarce Google.