Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Problem bolącego pęcherza moczowego

Najczęstszą przyczyną zapalenia pęcherza lub trudności w oddawaniu moczu jest przeważnie cienkie ubranie i zbyt cienkie obuwie obuwie w czasie gdy mamy chłody. Wynika to z nieodpowiedzialności i trendów mody. Prawie żadna dziewczyna nie ubierze pod bluzkę czy sweter bawełniany podkoszulek. Niestety będąc na zimnie w nieodpowiednim okryciu przemarzamy. Wielu przypadków w ogóle by nie było gdybyśmy zechcieli ubierać się stosownie do aury.

Do zakażenia dróg moczowych dochodzi wtedy, gdy rozprzestrzeni się bakteria escherichia coli, która przebywa w jelicie będąc tam niegroźną. Staje się problemem wtedy, gdy przedostanie się do przewodu moczowego. W rezultacie przenika do pęcherza moczowego i tam się rozmnaża, powodując stan zapalny pęcherza.

Ogół infekcji dróg moczowych najczęściej leczymy stosując antybiotyk. Bardzo często takie leczenie nie przynosi pozytywnego skutku, ponieważ czasami bakterie znajdują się bardzo głęboko w śluzówce pęcherza i niestety stają się odporne na leczenie antybiotykiem. W takich przypadkach można zastosować kurację łagodnymi środkami naturalnymi.

Ostatnio modne stały się kuracje żurawinami. Jagody te zawierają proantocyjaniny, które hamują rozmnażanie bakterii oraz zapobiegają osadzanie się na ściankach przewodów moczowych i pęcherza. W żurawinie znajduje się duża ilość witaminy C, która potęguje naszą odporność. Z tego względu żurawinę powinniśmy spożywać leczniczo i profilaktycznie, głównie osoby ze skłonnościami do zakażeń dróg moczowych. Żurawinę możemy przyjmować w postaci soku lub herbaty, które bez problemu kupimy w punktach ze zdrową żywnością.

Żurawiny nie tylko są skuteczne w kuracji zapalenia dróg moczowych. Niszczą również bakterie helicobacter pylori, które powodują wrzody żołądka. Zapobiegają też chorobom dziąseł i przyzębia, niwelując nadmiar drobnoustrojów w ustach. Żurawiny zawierają dość dużą ilość flawonoidów, podobnie jak czerwone wino. Związki te zmniejszają możliwość tworzenia zakrzepów, rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałają miażdżycy.

Źródło: Poradnik uzdrawiacza ? Walenty Nabiał