Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Postępowanie przy cukrzycy

Wydaje się, że choroby doskwierające ludziom to nasza codzienność. Chorujemy na różne dolegliwości, mimo to, że medycyna zrobiła i robi nadal duże kroki do przodu. Jednak udręką obecnych czasów są schorzenia cywilizacyjne. Mowa o schorzeniach układu sercowo – naczyniowego, nowotworowych, cukrzycy i otyłości. Schorzenia te mają ze sobą wiele wspólnego. Tworzy się bowiem błędne koło, które napędzają wymienione schorzenia. Następstwa ich są groźne dla zdrowia i życia, i niezwykle trudno je wykorzenić. My zajmiemy się cukrzycą.

Schorzenie to nie tworzy się jak uważa większość z nas od nadmiernego spożywania cukru pod różnymi postaciami i rezygnacja z jedzenia cukru i słodkich potraw spowoduje ustąpienie choroby. Nic bardziej mylnego, bo gdyby tak faktycznie było, nikt na świecie nie chorowałby na cukrzycę i jej powikłania. Połowa chorych nie jest świadoma swojej choroby ponieważ schorzenie to, podobnie jak miażdżyca, często przebiega bezobjawowo.

Istnieją dwa rodzaje tej choroby. Pierwsza to cukrzyca typu 1, jest insulinozależna. Drugim rodzajem choroby jest cukrzyca typu 2 – insulinoniezależna. Na cukrzycę typu 1 cierpią przede wszystkim dzieci i osoby młode. Ten rodzaj choroby to 10 % zachorowań. Na cukrzycę typu 2 chorują ludzie zwykle po 40 roku życia i jest to 90% zachorowań. Czasami choroba ta jest dziedziczona genetycznie.

Leczenie osoby chorej na cukrzycę jest wielokierunkowe. Podczas leczenia bardzo ważne jest odpowiednie odżywianie i ruch fizyczny. Pozytywne wyniki daje ziołolecznictwo. Zioła obniżają poziom cukru we krwi, usuwają szkodliwe produkty metaboliczne i zapobiegają komplikacjom. Najczęstsze powikłania są związane z oczami, nerkami, krążeniem, sercem, układem nerwowym, nogami.

Menu diabetyka musi być skąpe w cukier i produkty wyprodukowane na jego bazie, tłuszcze nasycone. W jadłospisie osoby chorej na cukrzycę natomiast powinny się znaleźć błonnik, witaminy i minerały. Przeciwdziałają zaparciom i wielu chorobom. Osoby chore na cukrzycę powinny spożywać mniejsze porcje lecz częściej. Zalecane jest pieczywo pełnoziarniste, razowe, owoce i warzywa. Alkohol i tłuszcze należy zmniejszyć.

Dobrze jest do każdego posiłku dodawać 1 lub 2 duże łyżki otrąb owsianych. Badania naukowe wykazały, że przyjmowanie glukozy razem z błonnikiem owsianym nie powoduje szybkiego wzrostu poziomu cukru we krwi. Sporo przydatnych informacji na temat cukrzycy, diety cukrzycowej zamieszczono w artykule Sekrety cukrzycy w serwisie Medycyny naturalnej.

Źródło: Poradnik uzdrawiacza – Paweł Glugla