Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Oczyszczanie organizmu

O tym, że musimy organizmy raz na jakiś czas poddać oczyszczaniu przez np. głodówkę czy post nadmieniają dalekie wschodnie filozofie. Także w każdej dużej religii mowa jest o dobroczynnym działaniu postu. Oczyszczanie organizmu jest najstarszym sposobem leczenia ciała jakie znają ludzie. Kuracje głodówkami przeprowadzane były od bardzo dawna. Jak medycyna i razem z nią przemysł farmaceutyczny zaczął się rozwijać na skalę przemysłową to lecznicze głodówki odeszły w niepamięć.

Jednak w dzisiejszych czasach zaczęto wracać do tych sprawdzonych i skutecznych sposobów na odzyskiwanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Przebieg naszego życia jest wysoce niezgodny z potrzebami organizmu ludzkiego. Żywność jaką konsumujemy nie jest zdrowa, ponieważ często jest wysoce przetworzona. Powinniśmy natomiast nasze posiłki przygotowywać ze świeżych produktów. Brak czasu lub lenistwo jest powodem tego, że zamiast przygotować zupę ze świeżych warzyw to zaparzamy gotową kupną zupkę w proszku, która to składa się tylko ze związków chemicznych nie zawsze korzystnych dla naszego zdrowia.


W pożywieniu jakie przyjmujemy jest bardzo mało lub wcale mleka i produktów mlecznych. Praktycznie w ogóle nie jemy kiszonych warzyw. Są to produkty, które dostarczają do organizmu pałeczki kwasu mlekowego, korzystnie wpływających na florę jelit i cały nasz organizm. Jedzenie dostarczane do organizmu jest w ilości za dużej, niż potrzeby organizmu. Takie nasze postepowanie działa bardzo negatywnie na pracę naszego organizmu.

Do procesu wydalania przyczynia się praca wielu organów. Wątroba przez skomplikowane procesy chemiczne zamienia wiele substancji trujących w niegroźne. Gazowe wytwory metabolizmu są wydalane z powietrzem przez płuca. Jelita usuwają część balastu wraz z kałem. Również skóra uczestniczy w nieustannym odtruwaniu, wydzielając pot, a razem z nim substancje szkodliwe. Swoje zadania wypełniają również nerki i układ moczowy. Pomimo właściwego funkcjonujących układów wydalania w organizmie zawsze pozostają szkodliwe pozostałości przemiany materii, ponieważ w komórkach brakuje dostatecznej ilości tlenu. Ponadto w miarę upływu lat wszystkie tkanki, organy oraz układy wewnętrzne naszego organizmu zużywają się, słabiej pracują, a muszą się przecież regenerować. By ten proces zachodził należycie, potrzebne jest, z jednej strony, oczyszczanie z toksyn, z drugiej – dostawa właściwych substancji odżywczych.

Początkowym objawem zanieczyszczenia organizmu jest stan chronicznego zmęczenia, pomimo nawet odpowiedniej ilości snu. Drugim – bóle głowy, stawów. Później zaczyna nam dokuczać alergia, występują kamienie wątrobowe i nerkowe, torbiele, guzy, nadwaga. Na twarzy i całym ciele pojawiają się zwisające brodawki, wypryski ropne, swędzące plamy i inne dolegliwości skórne, obrzęk oczu. Przy silnym zatruciu uszkodzeniu może ulec nawet układ nerwowy oraz mózg. Kuracja oczyszczająca to wielka ulga dla całego organizmu. Najlepiej gdy jest przeprowadzana przynajmniej 2 razy w roku, głownie wtedy gdy prowadzimy siedzący tryb życia. Żołądek, wątroba, trzustka, woreczek żółciowy mogą odpocząć, a okrężnica wydalić cały stolec ze złogami, które przez wiele lat odkładały się na ściankach jelita grubego i w których zachodziły procesy gnilne, zatruwając cały organizm.

Znakomitą metodą oczyszczania są głodówki. Podczas leczenia organizm, pozbawiony dostawy pożywienia, zaczyna pobierać z własnych tkanek substancje konieczne do pracy, przy czym odbywa się to w określonej kolejności: najpierw są spalane komórki zwyrodniałe, złogi, które są jedną z przyczyn starzenia się organizmu, następnie zapasy tłuszczowe.

Źródło: Jadwiga Górnicka – Na zdrowie – Porady dr Górnickiej