Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Niebezpieczny cholesterol dla naszego zdrowia

Problemem obecnego świata jest cholesterol, a dokładnie jego nadmiar. Gdy cholesterol jest utrzymywany na odpowiednim poziomie to Nie ma zagrożenia, bo jest on nam niezbędny do normalnego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Wszelkie złogi tłuszczowe, które gromadzą się poprzez zbyt wysoki poziom cholesterolu prowadzą w konsekwencji do kłopotów z sercem.

Niebezpieczeństwo, jakie spowodowane jest za dużym poziomem cholesterolu można zmniejszyć lub wyeliminować odżywiając się zdrowo. W czasie jedzenia dużej ilości tłuszczów zwierzęcych nasyconych, zawierających cholesterol ? zostaje zahamowana aktywność białkowych receptorów wątroby, która traci swoje zdolności odbierania nadmiaru cholesterolu. Aby przestrzegać zasad zdrowego odżywiania musimy spożywać ilość warzyw.

Przytoczone stwierdzenie potwierdza się w praktyce u Chińczyków. Dieta Chińczyków zawiera dużo warzyw i ryżu. Białko potrzebne czerpią głównie ze źródeł roślinnych, tłuszcze natomiast spożywają na surowo. Spożywane potrawy wzbogacają sporą ilością przypraw roślinnych. Tak przystosowane menu generalnie przeciwdziała podwyższonemu poziomowi cholesterolu, co z kolei zapobiega u nich rozwój miażdżycy.


Trzeba wyeliminować spożycie białego cukru, zastępując go miodem, ale w ograniczonej ilości, zmniejszyć do minimum różne słodycze, wreszcie ograniczyć dodawanie soli do potraw, zastępując ją częściowo przyprawami, takimi jak np. kminek, majeranek, bazylia, estragon. Powinniśmy jeść ciemne pieczywo z dodatkiem otrąb, mających białko, mikroelementy i błonnik, co wpływa także korzystnie na proces trawienia. Wyśmienite efekty daje też 30 dniowa kuracja sokiem ze świeżej kapusty.

A przede wszystkim powinno starać się nie dopuszczać do nadwagi. Uprawiać sporty, chodzić na długie spacery. Witamina C reguluje metabolizm cholesterolu i usuwa nadmiar cholesterolu z tętnic. Obniża go, gdy jest za duży i podnosi, gdy jest za niski. Na wydzielanie cholesterolu do układu krążenia stymulujący wpływ mają stresy, nikotyna i kawa, a także spożywanie obfitych posiłków w dużych odstępach czasu.