Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Naturalne metody leczenia bezsenności

Problem z zaśnięciem jest dolegliwością przede wszystkim ludzi w podeszłym wieku. Bardzo często dokucza Także ludziom młodym. Przyczyn bezsenności jest bardzo wiele. Przeciążenie organizmu, zła lokalizacja miejsca do spania, przewlekłe schorzenia, nieodpowiedni tryb życia, nadciśnienie, nieodpowiednie odżywianie. Objadanie do syta na chwilę przed zaśnięciem utrudnia zasypianie oraz sen jest bardzo niespokojny i płytki, wielokrotnie z koszmarami. Nadużywanie napojów pobudzających jak kawa czy cola też wpływa na trudności w zaśnięciu.

Problemy w zasypianiu najodpowiedniej eliminować naturalnymi metodami. Dobrze jest unikać farmaceutyków. Podczas kuracji najbardziej pomocnymi mogą okazać się zioła. Bardzo dobre działanie w leczeniu bezsenności ma mieszanka ziołowa Ojca Grzegorza Sroki składająca się z melisy, owocu róży, rumianku, dziurawca, arcydzięgla, chmielu, kozłka lekarskiego. Dla młodych ludzi odpowiednim środkiem jest preparat Melisal.

W leczeniu problemów w zasypianiu oprócz stosowania preparatów ziołowych należy pamiętać o magnezie, jest on korzystny na funkcjonowanie mózgu i zwalcza stres. Należy też pamiętać o odpowiednim trybie życia, który zapobiega bezsenności (spacery, przewietrzenie sypialni, odpowiednie odżywianie).