Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Naturalne metody leczenia bezsenności

Problem z zasypianiem jest utrapieniem przede wszystkim osób starszych. Niejednokrotnie dokucza również ludziom młodym. Przyczyn w zakłóceniu normalnemu zasypianiu jest ogrom. Przeciążenie organizmu, niedobra lokalizacja miejsca snu, przewlekłe choroby, zły tryb życia, nadciśnienie, nieodpowiednie odżywianie. Obfite objadanie się na chwilę przed zaśnięciem utrudnia zasypianie oraz sen jest bardzo nerwowy i płytki, bardzo często z koszmarami. Picie dużej ilości płynów pobudzających typu kawa czy cola też wpływa bezsenność.

Bezsenność najlepiej eliminować naturalnymi metodami. Dobrze jest unikać farmaceutyków. W czasie kuracji najbardziej pomocnymi mogą okazać się zioła. Bardzo dobre działanie w leczeniu bezsenności ma mieszanka ziołowa Ojca Grzegorza Sroki składająca się z róży, rumianku, dziurawca, melisy, kozłka, arcydzięgla. Dla dzieci i młodzieży dobrym środkiem jest syrop ziołowy Melisal.

W leczeniu bezsenności oprócz stosowania preparatów ziołowych należy pamiętać o magnezie, jest on korzystny na pracę mózgu i zwalcza stres. Należy też pamiętać o odpowiednim trybie życia, który zapobiega {bezsenności|problemom z zaśnięciem (spacery, przewietrzenie sypialni, odpowiednie odżywianie).