Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Medycyna alternatywna

Jej nazwisko Janina Nowicka. Cofając się wstecz przypominam sobie, że istniała od dawna. Mówiono na nią uzdrowicielka, znachorka, chociaż byli i tacy co określali ją po prostu „Babą”. To ostanie określenie, może nie za bardzo poprawne pochodzi jeszcze z okresów przedwojennych i wcześniejszych, kiedy to medycyna naturalna była na co dzień.

Mimo tego, że w tej chwili mamy już XXI wiek, wciąż terapeutka w bardzo wielu schorzeniach pomaga ludziom z naszego miasta. Medycyna klasyczna to podstawa leczenia, jednak są sytuacje kiedy niestety nie daje rady z niektórymi schorzeniami. Ludzie korzystają z pomocy uzdrowicielki począwszy od normalnego bólu głowy, bólu żołądka czy bólu nerek, a skończywszy na poważniejszych przypadkach do których można zaliczyć choroby serca, choroby nerek, choroby oczu, a nawet przypadki nowotworowe.

Dolegliwości z jakimi ludzie chorzy zgłaszają się do naszej znachorki można wyliczać bez końca. Terapeutka ta m.in. stosuje bioenergoterapię, akupresurę, medycynę Wschodu, fitoterapię. Ziołolecznictwo to chyba najbardziej rozwinięta dziedzina, którą stosuje uzdrowicielka, aby uleczyć chorych. Niektóre rośliny hoduje sama w swoim bardzo dużym ogrodzie i wtedy pacjent nie musi ganiać po sklepach zielarskich by kupić zioła na konkretną dolegliwość.

Przypominam sobie jeden przypadek o którym poinformowała mnie mama. Jej koleżanka z pracy była od jakiegoś czasu zmęczona, nic jej się nie chciało robić, nie posiadała energii. Mama zasugerowała jej aby pojechała do terapeutki po poradę. Następnego dnia Pani Ewa bo takie imię nosiła koleżanka mamy udała się do uzdrowicielki. Terapeutka za pomocą wahadełka zdiagnozowała chorą. Za chwilę wszystko było wiadomo. Okazało się, że koleżanka mamy potrzebuje zwykłego oczyszczenia organizmu z toksyn. Miała w sobie nagromadzone róże szkodliwe pozostałości, które zaczęły zatruwać organizm. Na szczęście nie jest to tragedia, gdyż wystarczy zrobić kurację oczyszczającą by nasze zdrowie wróciło do normy. Otrzymała listę ziół, które potrzebuje do przygotowania mieszanki ziołowej koniecznej do oczyszczenia organizmu z toksyn.

Naturapeutka posiada bardzo interesujące spostrzeżenia odnośnie zdrowego życia. Informuje ludzi aby pamiętali codziennie o tym żeby zdrowo się odżywiać. Jest to najistotniejszy czynnik, który jest odpowiedzialny za nasze zdrowie i odpowiednie samopoczucie. Nasze jedzenie, które spożywamy musi być świadomie dobierane. Dobrze by było jak najbardziej urozmaicone nie przetworzone i bogate w potrzebne naszemu organizmowi składniki, mikroelementy i witaminy. Nie należy się przejadać, a odchodząc od stołu powinniśmy czuć mały niedosyt.

Niezwykle ważną dla nas sprawą jest uodpornienie organizmu, zwłaszcza dzieci i ludzi starszych. By uodpornić nasz organizm można stosować nalewkę bursztynową, jeść czosnek lub cebulę, skorzystać z dobrodziejstwa natury jedząc miód i inne produkty pszczele. Naturalnie nie są to wszystkie sposoby na podniesienie odporności na choroby. Na nasze zdrowie duże znaczenie ma ruch fizyczny. Nie wolno o tym zapominać i każdego dnia spacerować na świeżym powietrzu, nie zważając na pogodę i porę roku. Właśnie przebywanie na powietrzu o różnej aurze dodatkowo nas wzmocni. Do tego systematycznie kilkanaście choćby minut dziennie ćwiczeń fizycznych.

By być zdrowym musimy się dobrze wyspać. Nocny wypoczynek w naszym życiu ma ogromne ponieważ przesypiamy ok. 30% naszego życia, jeśli przeznaczymy na spanie prawidłowo 8 godzin. Przed położeniem się spać w naszych żołądkach nie powinno już nic zalegać. Kolacja powinna być zjedzona co najmniej kilka godzin prędzej. Wtedy nasz nocny wypoczynek będzie spokojny i głęboki. Miejsce do spania także nie może być wybrane przypadkowo. Nasze łóżko powinno stać w miejscu neutralnym czyli nie może znajdować się w strefie działania promieniowania geopatycznego. Płynące pod ziemią cieki wodne szkodliwie wpływają na ludzi i większość zwierząt. Jeżeli już pod naszą sypialnią znajduje się strefa geopatyczna to trzeba umieścić nad nią odpromiennik czyli niwelator szkodliwego promieniowania. Naturalnym odpromiennikiem są popularne kasztany, które bardzo skutecznie likwidują szkodliwe oddziaływanie podziemnych cieków.

Przestrzegając tych kilku niezwykle prostych zasad nasze życie powinno przebiegać bezproblemowo. Samopoczucie nasze będzie świetne, będziemy mieli tyle dobrej energii, że wystarczy jej jeszcze do innych. Choroby nie powinny stanowić dla nas zagrożenia, bowiem przez uodpornienie organizmów nie będziemy na nie podatni. Dożycie do osiemdziesięciu czy dziewięćdziesięciu lat nie będzie wtedy żadnym wyczynem lecz normalnością.