Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Lecznicze właściwości bursztynu

W Polsce najbardziej znane pokłady, z których mamy ten wartościowy surowiec to okolice Słupska i Gdańska. Największe zlokalizowane złoża bursztynu znajdują się w okolicach Kaliningradu ? szacowana wielkość 90 % eksploatowanych złóż. Jest fascynujący, tajemniczy i magiczny. Ma dobroczynne właściwości. Jego wartości lecznicze znane były już w starożytności. Emanuje pozytywną energię za sprawą jonizacji ujemnej, która jest bardzo korzystna dla naszego organizmu.

Niekiedy nazywany złotem Bałtyku. Bursztyn nazywamy również amber lub jantar. Znanych jest ponad 60 odmian. Bursztyn to kopalniana żywica najczęściej drzew iglastych. Przeważnie występuje pod powierzchnią gleby na głębokości nawet kilkunastu metrów. Wielkość od bardzo niewielkich do kilkucentymetrowych. Te okazalsze mają nawet 2 cm i służą do produkcji biżuterii i przedmiotów dekoracyjnych.


W leczeniu domowym najbardziej przydatny jest bursztyn drobny. Można go nabyć w miejscowościach nadmorskich na targu, bazarze czy na ulicy. Z bursztynu robi się doskonałe lecznicze nalewki. Jeden surowiec można wykorzystać nawet trzy razy, mając na uwadze aby rozbić go przed następnym użyciem. Ma to na celu uzyskanie świeżych powierzchni.

Przyrządzenie nalewki.

Dla celów domowych dobrze byłoby mieć dwa stężenie nalewek słabszą i mocniejszą. Słabsza będzie służyła do nacierań i smarowacz. Do litrowego słoika wsypujemy 100 g drobnego bursztynu i wlewamy 0.5 litra czystego spirytusu. Słoik szczelnie zakręcamy i kładziemy w miejscu zaciemnionym, co jakiś czas wstrząsając zawartością. Po upływie dwóch tygodni nalewka jest przydatna do użycia. Można ją zlać lub pozostawić razem z bursztynem, będzie mocniejsza. Taką nalewką smarujemy się w czasie grypy, przeziębień, gorączce, bólach głowy, przy bólach reumatycznych i bólach stawowych.

Mocniejsza nalewka do picia powinna być wykonana nieco inaczej. Do słoika kładziemy bursztyn, wlewamy spirytus jedynie do wysokości naszego bursztynu lub minimalnie powyżej. Odstawiamy na okres 2 tygodni, wstrząsając słoikiem co jakiś czas. Taką nalewką można leczyć następujące schorzenia: lamblioza, przeziębienia, grypa, gronkowiec, bakterie w moczu, choroby nerek, biegunka, wrzody żołądka, zatrucia pokarmowe, owsiki i robaczyca, półpasiec, wszelkie infekcje bakteryjne, zapalenie oskrzeli, nadczynność tarczycy.

W czasie kuracji nalewką bursztynową przeważnie stosujemy 30 kropli nalewki 3 razy dziennie wlewając do ? szklanki wody. Kuracja trwa 2 tygodnie. Dzieci 8 ? 12 letnie powinny dawkę mieć zmniejszoną do 15 kropli. Jeżeli leczenie nie daje pozytywnych rezultatów to można ją powtórzyć, ale po 2 tygodniowej przerwie.

Nalewki ? literatura

Nalewki na zdrowie ? Zbigniew Ogrodnik

Winka, nalewki i inne smakowitości ? Zbigniew Ogrodnik

Wina i nalewki lecznicze ? Jakimowicz ? Klein Barbara

Wisior z bursztynu