Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Lecznicze właściwości bursztynu

Czasami nazywany złotem Bałtyku. Na bursztyn mówi się również amber lub jantar. Istnieje ponad 60 odmian. Jest to skamieniała żywica najczęściej drzew iglastych. Najczęściej występuje pod ziemią na głębokości nawet kilkunastu metrów. Wielkość od bardzo małych do kilkucentymetrowych. Te okazalsze mają nawet 2 cm i są wykorzystywane do produkcji biżuterii i przedmiotów użytkowych.

U nas w kraju najbardziej znane złoża, z których wydobywany jest ten wartościowy surowiec to okolice Gdańska i Słupska. Największe zlokalizowane złoża bursztynu znajdują się w okolicach Kaliningradu – szacowana wielkość 90 % eksploatowanych złóż. Jest minerałem fascynującym, magicznym i tajemniczym. Ma dobroczynne właściwości. Jego lecznicze możliwości znane były ludziom bardzo dawno. Emanuje pozytywną energię za sprawą .

W leczeniu domowym najprzydatniejszy jest bursztyn drobny. Można go kupić w miejscowościach nadmorskich na ulicznych straganach za kilka złotych. Wykorzystywany jest do sporządzania nalewek spirytusowych. Jeden surowiec można wykorzystać nawet trzy razy, pamiętając aby rozdrobnić go przed następnym zalaniem. Ma to na celu uzyskanie świeżych powierzchni.

Przyrządzenie nalewki

W naszej apteczce domowej dobrze byłoby mieć dwa rodzaje nalewek słabszą i mocniejszą. Słabsza będzie służyła do nacierań i smarowania. Do litrowego słoika wsypujemy 100 g drobnego bursztynu i . Słoik mocno zamykamy i kładziemy w miejscu zaciemnionym, co jakiś czas wstrząsając zawartością. Po 2 tygodniach nalewka jest gotowa do użycia. Można ją zlać lub trzymać razem z bursztynem, będzie mocniejsza. Tak sporządzoną nalewką smarujemy się podczas grypy, przeziębień, gorączce, bólach głowy, przy bólach reumatycznych i bólach stawowych.

Zaś nalewka do picia powinna być zrobiona nieco inaczej. Do słoika wsypujemy bursztyn, zalewamy spirytusem ale tylko do wysokości naszego bursztynu lub troche powyżej. Odstawiamy na dwa tygodnie, wstrząsając słoikiem co jakiś czas. Przyrządzona nalewka pomaga w takich chorobach jak: lamblioza, przeziębienia, grypa, gronkowiec, bakterie w moczu, choroby nerek, biegunka, wrzody żołądka, zatrucia pokarmowe, owsiki i robaczyca, półpasiec, wszelkie infekcje bakteryjne, zapalenie oskrzeli, nadczynność tarczycy

Podczas kuracji nalewką bursztynową przeważnie stosujemy 30 kropli nalewki 3 razy dziennie wlewając do ¼ szklanki wody. Leczenie trwa 2 tygodnie. Dzieci 8 – 12 letnie powinny dawkę mieć zmniejszoną do 15 kropli.
Jeśli leczenie nie daje zadawalających skutków to można ją powtórzyć, ale po 2 tygodniowej przerwie.