Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Korzyści jakie mamy z brzozy

Brzoza brodawkowata jest bardzo popularnym drzewem w Polsce, występuje na nizinach oraz w niższych partiach górskich. rośnie najczęściej w lasach na suchym siedlisku, pospolita w parkach, często rośnie w pobliżu ludzkich domostw.. Ma białą, okrężnie łuszczącą się korę. Młode, zwisające gałązki są ciemne i nagie, mają kropelki żywicy w postaci brodawek. Brzoza kwitnie od kwietnia do maja. Do celów terapeutycznych stosowany jest liść, który najlepiej zebrać w maju i suszyć w miejscach przewiewnych oraz zacienionych. Brzozowe drewno jest wyjątkowo wartościowe i używane w meblarstwie.

Liście brzozy mają działanie moczopędne wydalając chlorki z moczem, kwas moczowy. Świeży sok z liści brzozy pomaga w wydalaniu toksycznych produktów przemiany materii oraz potu i żółci. Huba brzozowa inaczej czyr brzozowy działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wzmacniająco, zwiększa odporność organizmu i likwiduje wirusy szkodliwe dla organizmu, ma więc znaczenie przeciwnowotworowe, pomniejsza niebezpieczeństwo przerzutów. Odwary stosowane doustnie działają przeciwzapalnie na błony śluzowe przewodu pokarmowego, a w irygacjach – na błony śluzowe narządów rodnych. Przetwory z brzozy muszą być dozowane przez lekarza.


Przetwory z brzozy wykorzystywane są do uzdrawiania następujących schorzeń: obrzęk pochodzenia sercowo-nerkowego, skąpomocz, nadmiar związków azotowych we krwi dający zawroty głowy, bóle głowy, reumatyzm, nadmiar kwasu moczowego we krwi, kamica moczowa, bóle nerkowe, puchlina wodna, otyłość, nadmierne wypełnienie naczyń krwią, artretyzm, białkomocz, nadciśnienie i wywołane przez nie zaburzenia (mózgowe, zawroty głowy, muszki przed oczami), pasożyty jelitowe, miażdżyca (stwardnienie tętnic)m Choroby skórne, zapalenie węzłów chłonnych, rany.