Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Korzyści jakie daje nam brzoza

Brzoza brodawkowata jest bardzo pospolitym drzewem w Polsce, rośnie na nizinach oraz w niższych obszarach górskich. rośnie najczęściej w lasach na suchym siedlisku, pospolita w parkach, często rośnie w okolicach ludzkich domostw.. Posiada białą, okrężnie łuszczącą się korę. Młode, zwisające gałązki są ciemne i nagie, pokryte kropelkami żywicy w postaci brodawek. Brzoza zakwita w kwietniu i maju. Do celów leczniczych używany jest liść, który najkorzystniej zebrać w maju i suszyć w miejscach przewiewnych oraz zacienionych. Drewno z brzozy jest niezwykle wartościowe i używane w meblarstwie.


Liście brzozy wykazują działanie moczopędne wydalając chlorki z moczem, kwas moczowy. Świeży sok z liści brzozy pomaga w wydalaniu szkodliwych pozostałości przemiany materii oraz potu i żółci. Huba brzozowa inaczej czyr brzozowy działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wzmacniająco, uodparnia organizm i zwalcza wirusy szkodliwe dla organizmu, ma więc znaczenie przeciwnowotworowe, zmniejsza ewentualność przerzutów. Odwary podawane doustnie działają przeciwzapalnie na błony śluzowe układu pokarmowego, a w irygacjach – na błony śluzowe narządów kobiecych. Przetwory z brzozy muszą być dawkowane przez lekarza.

Przetwory z brzozy wykorzystywane są do uzdrawiania następujących schorzeń: obrzęk pochodzenia sercowo-nerkowego, skąpomocz, nadmiar związków azotowych we krwi dający zawroty głowy, bóle głowy, reumatyzm, nadmiar kwasu moczowego we krwi, kamica moczowa, bóle nerkowe, puchlina wodna, otyłość, nadmierne wypełnienie naczyń krwią, artretyzm, białkomocz, nadciśnienie i wywołane przez nie zaburzenia (mózgowe, zawroty głowy, muszki przed oczami), pasożyty jelitowe, miażdżyca (stwardnienie tętnic)m Choroby skórne, zapalenie węzłów chłonnych, rany.