Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Korzyści jakie daje mamy z brzozy

Brzoza brodawkowata jest bardzo pospolitym drzewem w Polsce, wystepuje na nizinach oraz w niższych partiach górskich. rośnie najczęściej w lasach na suchym siedlisku, popularna w parkach, często rośnie w okolicach ludzkich siedzib. Jej wysokość dorastania to ok. 20 m. Ma białą, okrężnie łuszczącą się korę. Młode, zwisające gałązki są ciemne i nagie, pokryte kropelkami żywicy w postaci brodawek. Brzoza zakwita w kwietniu i maju. Do celów terapeutycznych używany jest liść, który najlepiej zebrać w maju i suszyć w miejscach przewiewnych oraz zacienionych. Drewno z brzozy jest niezwykle cenne i używane w meblarstwie.

Liście brzozy mają działanie moczopędne usuwając chlorki z moczem, kwas moczowy. Świeży sok z liści brzozy zwiększa wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii oraz potu i żółci. Huba brzozowa nazywana również czyr brzozowy działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wzmacniająco, zwiększa odporność organizmu i zwalcza wirusy szkodliwe dla organizmu, ma więc znaczenie przeciwnowotworowe, pomniejsza ewentualność przerzutów. Odwary stosowane doustnie działają przeciwzapalnie na błony śluzowe układu pokarmowego, a w irygacjach – na błony śluzowe narządów rodnych. Przetwory z brzozy powinny być dawkowane przez lekarza.

Przetwory z brzozy wykorzystywane są do leczenia następujących schorzeń: obrzęk pochodzenia sercowo-nerkowego, skąpomocz, nadmiar związków azotowych we krwi dający zawroty głowy, bóle głowy, reumatyzm, nadmiar kwasu moczowego we krwi, kamica moczowa, bóle nerkowe, puchlina wodna, otyłość, nadmierne wypełnienie naczyń krwią, artretyzm, białkomocz, nadciśnienie i wywołane przez nie zaburzenia (mózgowe, zawroty głowy, muszki przed oczami), pasożyty jelitowe, miażdżyca (stwardnienie tętnic)m Choroby skórne, zapalenie węzłów chłonnych, rany.

Mikstura na odtruwanie organizmu

Do przygotowania kuracji musimy mieć po jednej buteleczce (35 g) gotowych soków: z brzozy, pokrzywy, po 1/2 buteleczki soków z mniszka lekarskiego oraz 1/4 buteleczki nalewki z karczocha. Całość wlewamy do ciemnej butelki i mieszamy. Przez pierwsze 3 dni leczenia stosujemy po 15 kropli tej mikstury na kieliszek wody 2 razy dziennie (pierwsza dawka na czczo, druga po obiedzie). Następnie dawkę zwiększamy do 25 – 30 kropli również na kieliszek wody i zażywamy 3 razy dziennie po jedzeniu (pierwsza dawka na czczo). Kuracja powinna trwać miesiąc, później robimy 5 – dniową przerwę i kurację powtarzamy.

Przedstawiana kuracja skutecznie pomaga nam w pozbyciu się złogów wody z organizmu. Odtruwa skutecznie cały organizm z toksyn, np. ze skażonej, nieświeżej, konserwowanej chemicznie żywności, wody, a także z metabolitów po lekach syntetycznych (polecana po antybiotykach) i jadów bakteryjnych (nagromadzonych w organizmie przy wszelkich stanach zapalnych i infekcjach). Kuracja skutecznie odtruwa miąższ wątroby i nerek. Usuwa opuchliznę nóg wywołaną chorobami nerek lub (częściej) poważną niedomogą serca. Mikstura zwiększa wydalanie moczu, poprawia proces przemiany materii (stąd jest polecana osobom cierpiącym z powodu nadwagi). Poprawia także pracę wątroby: wpływa żółciopędnie i żółciotwórczo oraz obniża poziom cholesterolu we krwi (i usuwa jego złogi) – dzięki karczochowi.