Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Karty kredytowe visa i MasterCard

limit kredytowy, porównanie kart kredytowych, najlepsze karty kredytowe, karta visa, mastercard, oprocentowanie karty kredytowej, Santander, BNB Paribas, city handlowy, millenium, numer karty kredytowej

Karty kredytowe visa i mastercard

Zastanawiasz się, czy dobrze jest posiadać kartę kredytową? Czy jest Ci ona potrzebna? Karta kredytowa MasterCard czy visa jest kartą płatniczą z limitem kredytowym przyznawanym przez firmę finansową czyli bank np: BNB Paribas itp. Operacje finansowe robione za pomocą karty kredytowej banki rozliczają w ramach przyznanego limitu kredytowego.

Co to jest karta kredytowa?

Karta kredytowa Visa lub MasterCard jest bardzo przydatnym narzędziem płatniczym. Używanie karty kredytowej daje posiadaczowi wiele profitów. Choć oprocentowanie limitu kredytowego karty jest trochę większe od kredytu, jednak jest okres nieoprocentowany. Jeśli zatem posiadacz spłaci zadłużenie karty kredytowej w odpowiednim czasie, to nie zapłaci odsetek.

Najlepsze karty kredytowe

Jakie są najlepsze karty kredytowe? Obecnie oferowanych jest bardzo wiele kart kredytowych. Która najlepsza? Do wyboru karty należy podchodzić indywidualnie, bowiem instytucje bankowe posiadają oferty bardzo różne. Część kart ma w formie dodatku kilkuprocentowy do nawet kilkudziesięciu procent zwrotu za zakupy tzw. cashback.

Korzyści z używania karty kredytowej

Inne karty oferują kilkuprocentowy cashback za tankowanie na stacji benzynowej. Można otrzymać również upust na zakupy w określonych firmach czy witrynach internetowych. Niektóre firmy mają coś takiego, że nie korzystanie z karty kredytowej zwalnia posiadacza karty z opłat. Banki rywalizują między sobą w wielkości przyznawanego limitu kredytowego. W Cardinie np.: za pierwszy rok używania karty kredytowej nie zapłacimy ani grosza.

Porównanie kart kredytowych

Na stronie Karty kredytowe proponowane są różne karty z załączonymi profitami za korzystanie. Jeżeli chcemy wybrać kartę optymalną powinniśmy bez emocji zrobić porównanie kart kredytowych i wybrać tą która naszym zdaniem powinna być dla nas najlepsza. Powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na wysokość limitu kredytowego, żeby nie był dla nas niewystarczający.

W takim razie czy warto posiadać kartę kredytową? Jeżeli nie obca nam jest dyscyplina w zarządzaniu pieniędzmi to jak najbardziej tak. Jeżeli natomiast nie mamy powściągliwości w wydawaniu pieniędzy to trzeba koniecznie się zastanowić. Używając kartę nierozważnie możemy się pogrążyć w długach.