Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Jak wybrać odpowiednie wpusty do zakładu przemysłowego?

Zakłady przemysłowe działające w branży chemicznej, spożywczej czy budowlanej potrzebują m.in. sprawnego i niezawodnego systemu odwodnienia. To jeden z fundamentalnych elementów, który gwarantuje sprawne działanie całego zakładu. Pytanie tylko jaki system wybrać?

Który system odwodnienia wybrać?

Dla większości zakładów, punktów użyteczności publicznej bądź szpitali najlepszym rozwiązaniem jest system punktowy. Oczywiście odwodnienia liniowe również mogą być niezawodne, ale sprawdzają się w nieco innych warunkach. Zatem dokonaliśmy już pierwszego z wielu wyborów. Założyliśmy, że najlepszym rozwiązaniem w przypadku naszego zakładu będzie punktowy system odwodnienia.


Jakie wpusty wybrać?

Teraz warto nadmienić, że podstawowym elementem punktowego systemu odwodnienia są wpusty nierdzewne. Dlaczego akurat wpusty? Ponieważ ich funkcją jest odprowadzanie wody oraz części stałych z powierzchni podłogi do kanalizacji. Ich niewłaściwy dobór bądź też wadliwe działanie może w znacznym stopniu utrudnić funkcjonowanie całego systemu. Od razu pojawia się pytanie w jaki sposób wybrać odpowiednie wpusty do naszego zakładu. W pierwszej kolejności powinniśmy określić kilka parametrów, które odegrają kluczową rolę w wyborze. Pierwszym z nich będzie ilość wody odprowadzana przez odpływy nierdzewne w jednostce czasu.

Parametr ten pomoże nam dobrać właściwą szerokość odpływu oraz wielkość części górnej. Kolejnym elementem, który warto wziąć pod uwagę, jest ilość części stałych odprowadzanych w jednostce czasu. Na tej podstawie będziemy w stanie określić wielkość kosza osadczego. Na końcu warto także zadbać o wybór właściwej klasy obciążenia. Musimy określić jakie siły (ruch pieszy, samochodowy) będą działały na wpusty w naszym zakładzie i dobrać elementy o odpowiedniej wytrzymałości.

Na podstawie powyższych informacji możemy śmiało stwierdzić, że wybór wpustów nie jest zadaniem prostym. Należy wziąć pod uwagę szereg czynników, na podstawie których możemy dokonać właściwego wyboru. Pamiętajmy, że od naszej decyzji zależy prawidłowe działanie całego zakładu!.