Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Groźna choroba zwana dirofilariozą

Za nadejściem zimnego okresu w roku czyli mamy na myśli zimę mało kto czeka ze zniecierpliwieniem, no może zwolennicy nart czy innych dyscyplin spokrewnionych z zimą. Za to lato jest oczekiwane przez nas wszystkich. Okres ciepły, przyjemny, czas wakacji, urlopów. Można powiedzieć że to sielanka. Niestety tak nie jest. Jest coś co szczególnie w miejscowościach położonych w sąsiedztwie zbiorników wodnych nie daje nam niekiedy spokoju. Niby takie maleństwa a umieją tak popsuć nam nawet najprzyjemniejsze chwile w czasie letniego wypoczynku. Chodzi o małe zgryźliwe owady czyli komary.


Do tej pory komary nie stanowiły właściwie żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia. Po ukąszeniu tego maleństwa mieliśmy zaczerwienione miejsce, które to przez jakiś czas przypominało nam ugryzienie bo drapaliśmy się w tym miejscu. Od niedawna niestety komary, które są odpowiedzialne za powstanie choroby zwanej dirofilariozą. Choroba ta objawia się symptomami podobnymi do przeziębienia: brak apetytu, gorączka, senność. Po jakimś czasie od ugryzieniu komara pod skórą zauważamy niewielki guzek w którym znajduje się przyczyna powstania dirofilariozy – nicień z gatunku filaria immitis.

Dirofilarioza to choroba na którą do tej pory w zasadzie chorowały tylko zwierzęta i to w krajach o klimacie cieplejszym niż nasz w Polsce. Dirofilariozę we wstępnym stadium u ludzi leczy się przez usunięcie zabiegiem chirurgicznym larwy nicienia. Aby uchronić się przed zarażeniem dirofilariozą najlepiej nie dopuszczać do ugryzienia przez komary. Jest wiele sposobów zabezpieczających nas przed kąśliwymi komarami. Pierwszą rzeczą jest przed wyjściem na spacer np. do lasu jeżeli tylko aura na to pozwoli – ubrać długie spodnie i bluzkę z długim rękawem. Można posmarować odkryte części ciała środkiem przeciw ukąszeniom komarów.

Istnieje bardzo dużo naturalnych środków przeciw ukąszeniu komarów. Jedną z nich jest pozostawienie w pokoju na talerzu pokrojonej cebuli. Komary w tym pomieszczeniu już nas nię będą męczyć, wyniosą się. Można też natrzeć się cebulą przed wyjściem na zewnątrz, to dla odważniejszych. Stosowanie kadzidełek także odstrasza komary. Dobrym sposobem, który to od bardzo dawna stosowały nasze prababki jest zrobienie środka przeciw komarom z octu i liści orzecha włoskiego.

Źródło: Poradnik uzdrawiacza – Jakub Karski