Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Główna przyczyna miażdżycy

Utrapieniem dzisiejszego świata jest cholesterol, a dokładnie jego nadmiar. Jka cholesterol jest utrzymywany na odpowiednim poziomie to Nie ma zagrożenia, bo jest on nam niezbędny do normalnego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Różne złogi tłuszczowe, które tworzą się przez zbyt wysoki poziom cholesterolu doprowadzają w rezultacie do zakłócenia pracy serca.


Zagrożenie, jakie spowodowane jest za dużym poziomem cholesterolu można zmniejszyć lub wyeliminować odżywiając się zdrowo. W czasie spożywania dużej ilości tłuszczów zwierzęcych nasyconych, zawierających cholesterol – zostaje zahamowana aktywność białkowych receptorów wątroby, która traci możliwość odbierania nadmiaru cholesterolu. Aby przestrzegać zasad zdrowego odżywiania powinniśmy jeść dużą ilość warzyw.

Powyższe stwierdzenie potwierdza się w praktyce u mieszkańców Chin. Ich dieta est bardzo bogata w warzywa i ryż nierafinowany. Białko potrzebne pobierają głównie z roślin, tłuszcze zaś jedzą na surowo. Spożywane potrawy wzbogacają znaczną ilością przypraw roślinnych. Tak dostosowane menu generalnie zapobiega podwyższonemu poziomowi cholesterolu, co z kolei hamuje u nich rozwój miażdżycy.

Musimy wyeliminować spożycie białego cukru, zastępując go miodem, ale w ograniczonej ilości, ograniczyć do minimum wszelkie słodycze, wreszcie ograniczyć dodawanie soli do potraw, zastępując ją częściowo przyprawami, takimi jak np. kminek, majeranek, bazylia, estragon. Korzystnie jest jeść ciemne pieczywo z dodatkiem otrąb, mających białko, mikroelementy i błonnik, co działa także korzystnie na trawienie. Wyśmienite efekty daje także 30 dniowa kuracja sokiem ze świeżej kapusty.

A przede wszystkim należy starać się nie dopuszczać do nadwagi. Uprawiać sporty, korzystać ze spacerów. Witamina C reguluje metabolizm cholesterolu i usuwa nadmiar cholesterolu z tętnic. Obniża go, gdy jest za wysoki i podnosi, gdy jest za niski. Na wydzielanie cholesterolu do układu krążenia decydujący wpływ mają stresy, nikotyna i kawa, a także spożywanie obfitych posiłków w dużych odstępach czasu.