Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Czyszczenie szafy na wiosnę

W czasie gdy robi się coraz cieplej znacząca cześć z ludzi czuje naturalne zmęczenie mijającą porą roku. Paskudna pogoda, niska temperatura i brak światła wywołuje stan psychofizyczny określany zmęczeniem. Nie ma w tym nic dziwnego, iż gdy tylko zaczynają przebijać się pierwsze wiosenne promienie słońca, zaczynamy odczuwać potrzebę odnowy i zmian. Zaczynamy zrzucać ciepłe kurtki i ubieramy wiosenne obuwie. W tym samym momencie nawiedza nas potrzeba wymiany garderoby. Możemy oczywiście ubrać bluzki z zeszłego lata, ale w większości z ludzi pojawia się niepowstrzymana chęć zmiany swojego wizerunku, także przez zmianę ubrania.

Jest to także jedyna okazja aby zrobić porządki w naszych szafach. Wszyscy mamy skłonności do magazynowania ubrań w których już nie chodzimy. Powszechnie występuje wewnętrzna blokada przed pozbyciem się ubrania w którym chodziliśmy tyle czasu, choć nie mamy chęci już więcej go użytkować. I w taki sposób rosną stosy koszul, sukienek, i bluz rozpychające szafy i komody. Należy wykonać analizę sytuacji i powiedzieć sobie wprost: nie będziemy już korzystać z tych ubrań. Trzeba się je usunąć. Nie całą odzież trzeba od razu wyrzucać. Ubrania trzeba posegregować i te mało zużyte w których już nie będziemy chodzić można zawieść do punków Polskiego Czerwonego Krzyża lub Pomocy Społecznej. My pozbędziemy się bałaganu, a dobry uczynek zmniejszy nasz ból spowodowany stratą ulubionych ubranek. Jeśli mamy dzieci to takie czyszczenie szaf są tym bardziej wskazane. Czasami nawet nie mamy świadomości że spodenki mają dziurę „bo się sama zrobiła”, lub że kamizelka jest uszkodzona w sposób nieodwracalny. Część ubranek już nie nadaje się do chodzenia, a z części dziecko wyrosło i nie będą nigdy używane. Dzieci bardzo szybko wyrastają z ubranek, ale i równie błyskawicznie je zdzierają.


Część starych ubrań można też sprzedać. Handel na aukcjach internetowych jest coraz modniejszą metodą na pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy oraz na ich zdobywanie. Dla dużej rzeszy osób jest to forma rozrywki i sportu polegającego na polowaniu na okazje lub oryginalne ubranka dziecięce. Przy odrobinie inwencji i szczęścia udaje się odzyskać cześć kosztów zakupu, co pozwala na zwiększenie limitu na zakup nowych ubrań. Gdy już mamy opróżnioną komodę, możemy zaplanować wiosenne zakupy ubrań. Jeśli nie posiadamy odpowiednich środków na całościową wymianę ubrań to należy dokonać analizy tego co zostało w komodach. Czasami wystarczy dokupić dwie nowe koszulki lub spódniczkę i można skompletować pełną kreację przy wykorzystaniu starych ciuszków. Oczywiście należy zaznajomić się z aktualnymi trendami modowymi. Doskonale sprawdzają się w tym temacie sklepy internetowe w których możemy pooglądać co jest modne w nadchodzącym sezonie. I na szczęście można wybrać wśród wielu różnych stylów, więc nie ma przymusu ściśle dopasowywać się do jednego schematu.