Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Czym jest pozycjonowanie

Pozycjonowanie jest to jeden z najważniejszych aspektów wpływających na rozgłos serwisów internetowych. Cały zabieg bazuje na wyszukiwarkach internetowych.
Poprzez pozycjonowanie dążymy do umieszczenia danej strony internetowej na jak najwyższej pozycji w hierarchii odnośników do stron wygenerowanych po sprecyzowaniu pytania. Przeważnie, po wpisaniu frazy w wyszukiwarce, ukazane zostaje kilkaset stron wynikowych lecz oczywistym jest, że jedynie te pierwsze pozyskują spora ilość kliknięć. Jak wynika z badań, w owe najwyżej usytuowane pozycje klika w przybliżeniu 90 procent użytkowników. Ilość ogromna, i z tego powodu tak kluczowym jest dobre pozycjonowanie serwisu www naszej firmy, zwłaszcza w początkowym okresie działalności. Powodzenie danego adresu internetowego, bezpośrednio przekłada się na płacę.
Chcąc metaforycznie objaśnić czym jest pozycjonowanie, dobrze jest sięgnąć do wyobrażenia Internetu na wzór sporego mieszkania. Znajdują się tam pokoje, w których częściej przebywamy, dbamy o nie i umieszczamy w nich przedmioty wartościowe. Innym typem pomieszczeń, są te o które nie dbamy tak często, sporadycznie odwiedzane. Wpisując interesującą nas frazę w wyszukiwarce, robot generuje te popularniej klikane adresy www, na których umiejscowiono ciekawą treść i to je lokuje na pierwszych miejscach. Możemy samodzielnie pozycjonować wybrany adres www, albo zlecić zadanie profesjonalistom.
Pozycjonowanie może okazać się kluczem do zdobycia sukcesu biznesu, dlatego tak ważnym jest wnikliwie pomyśleć nad zainwestowaniem w tego rodzaju pozyskiwanie nowych klientów.