Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Choroby cywilizacyjne chorobami nieuleczalnymi

Jedną w istotniejszych różnic jakimi różnią się medycyna alternatywna od medycyny akademickiej jest to, że medycyna naturalna widzi człowieka jako jeden organizm, którego składowe elementy, czyli poszczególne organy razem z sobą współdziałają. I nie może być inaczej. Jednak medycyna klasyczna podzielona została na specjalizacje leczące każdy organ osobno.
Jest to błędna droga prowadząca donikąd. Narastające w ostatnich latach choroby cywilizacyjne obejmują swoim zasięgiem coraz więcej ludzi. Leczy się je lub bardziej by pasowało powiedzieć, próbuje leczyć te choroby, które poprzez bezradność współczesnej medycyny noszą miana chorób nieuleczalnych.

Niestety leczenie polega tylko na łagodzeniu objawów, a przyczyna pozostaje nadal nie ruszona. Inaczej leczy medycyna naturalna. Jest tutaj bardzo dużo metod leczenia, począwszy od bioenergoterapii, poprzez akupresurę, akupunkturę a skończywszy na leczeniu ziołami, które to jest chyba podstawą leczenia w medycynie alternatywnej. Wymienionych kilka sposobów leczenia ma bardzo dużą skuteczność działania, ponieważ niekiedy stosuje się ich kilka naraz w celu zwielokrotnienia szansy na uzdrowienie.

Lekarz medycyny naturalnej dobiera takie sposoby leczenia, stosując różne sposoby dojścia do zdrowia oraz udzielając porad medycznych, by człowiek chory jak najprędzej zapomniał o chorobie i wrócił do zdrowia. Takie traktowanie chorego człowieka nazywane jest leczeniem holistycznym, ponieważ jest postrzegany jako całość. Daje to bardzo dużą szansę na szybkie dojście do zdrowia, nawet przy chorobach przewlekłych i chorobach nieuleczalnych.