Katalog Presell Pages

Promowanie i reklama witryn internetowych

Skip to: Content | Sidebar | Footer

Bezsenność ? leczenie przyczyn

Problem z zaśnięciem jest utrapieniem przede wszystkim ludzi starszych. Niejednokrotnie dokucza również młodemu pokoleniu. Przyczyn bezsenności jest ogrom. Nadmierne przemęczenie, niedobra lokalizacja miejsca do spania, chroniczne choroby, nieodpowiedni tryb życia, nadciśnienie, nieodpowiednie odżywianie. Obfite objadanie się na chwilę przed zaśnięciem utrudnia zasypianie oraz sen jest bardzo niespokojny i płytki, bardzo często z koszmarami. Picie dużej ilości napojów pobudzających jak kawa czy cola też wpływa na trudności w zaśnięciu.

Bezsenność najodpowiedniej eliminować naturalnymi metodami. Jak najdłużej należy unikać farmaceutyków. Podczas kuracji najlepsze są zioła. Bardzo dobre działanie w leczeniu bezsenności ma mikstura ziołowa Ojca Grzegorza Sroki składająca się z melisy, owocu róży, rumianku, dziurawca, arcydzięgla, chmielu, kozłka lekarskiego. Dla dzieci i młodzieży odpowiednim środkiem jest preparat Melisal.


W leczeniu problemów w zasypianiu oprócz stosowania preparatów ziołowych nie należy zapominać o magnezie, jest on korzystny na funkcjonowanie mózgu i eliminuje stres. Ponadto pamiętajmy o należytym trybie życia, który zapobiega problemom z zaśnięciem (spacery, przewietrzenie sypialni, odpowiednie odżywianie).